Současné vinařství založil v roce 2004 Oldřich Michlovský s myšlenkou zpracovávat hrozny nejen moderními technologiemi, ale i s obdivem a pokorou k dovednosti a umu našich otců. Víno Rakvice obhospodařuje v integrované produkci 18 ha vinic z lokalit Krefty, Kozí horky a Trkmansko. Vinice v těchto lokalitách jsou trvalým zdrojem kvalitní suroviny pro výrobu bílých i červených vín. Svahovité pozemky, půdní složení a zejména klimatické podmínky umožňují reduktivním řezem a odbornou prací ve vinicích docílit velmi dobré cukernatosti a aroma hroznů jako základ pro výrobu kvalitních vín.

Část vinic je i v režimu ekologického (BIO) vinařství. Při pěstování révy klademe značný důraz na kvalitu hroznů, které jsou sbírány jen ručně a je zde prováděn selektivní výběr těch nejkvalitnějších. Na vinicích naší společnosti jsou vysazeny ty nejoblíbenější odrůdy pro výrobu převážně přívlastkových vín. Bílá vína jsou zastoupena odrůdami Sauvignon, Chardonnay, Tramín červený, Rulandské šedé, Pálava, Hibernal, Malverina nebo Ryzlink rýnský, červená vína pak odrůdami Rulandské modré, Frankovka, Dornfelder, Cabernet Moravia či Modrý Portugal. Naše vína také každoročně prezentujeme na prestižních domácích i zahraničních výstavách vín, jako jsou Valtické vinné trhy, Grand Prix Vinex, Vinum Juvenale, Pardubický festival vín, Přehlídka vín Zámek Velké Březno, Víno & Destiláty Praha, Salon vín ČR, Muvina Prešov nebo Weinparade Poysdorf v Rakousku. Odměnou za účast na těchto výstavách jsou pro nás získaná medailová ocenění červených, bílých,
i růžových vín.

Další informace o společnosti najdete na vinorakvice.cz

Víno má pradávnou tradici jako vazba mezi lidmi. Stejně jako ve starověkých rituálech i náboženských ceremoniích, tak i při současných společenských událostech hraje víno speciální úlohu a jeho konzumace byla a je soudržnou společenskou silou, symbolem radosti oslav a emocí lidí.


Vinařský dům Dominant - Víno Rakvice s.r.o.